Emocje są nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Motywują nas, informują oraz wpływają na nasze otoczenie. Niezależnie od tego, czy są to uczucia radości, smutku, złości czy strachu, każda emocja pełni …
Blog
Czym zajmuje się psycholog sportowy?
Współczesny sport to nie tylko trening fizyczny, ale też praca nad sferą mentalną. Aby osiągać sukcesy, sportowcy muszą zadbać również o równowagę psychiczną. Dlatego psycholog sportowy we Wrocławiu pomaga …
Jak konsultacje z psychologiem mogą pomóc w walce z wypaleniem zawodowym?
Konsultacje z psychologiem to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z wypaleniem zawodowym. Specjalista może pomóc w kilku kluczowych obszarach: Rozpoznanie źródła problemu: Czasami trudno jest samodzielnie określić, …
Wypalenie zawodowe- czym jest i jakie ma objawy?
Wypalenie zawodowe To stan emocjonalnego, fizycznego i psychicznego wyczerpania spowodowany długotrwałym stresem w pracy.
Wsparcie psychologa w trudnych momentach: utrata pracy, rozstanie, kryzys życiowy
Każdy z nas w swoim życiu spotyka się z trudnościami, które mogą być przytłaczające. Utrata pracy, rozstanie z bliską osobą czy szeroko pojęty kryzys życiowy to sytuacje, które …
Po co diagnoza SCID V w procesie terapeutycznym?
Diagnoza Ustrukturyzowanego Wywiadu Klinicznego (SCID-5) może pomóc nazwać i określić obszary trudności, dlaczego coś się dzieje oraz z czego wynika to jak reagujemy. Poniżej prze do czego …
Psychologia pozytywna według Gallupa
Psychologia pozytywna koncentruje się na rozwijaniu naszych mocnych stron, zamiast skupiać się jedynie na naprawianiu słabości.Właśnie na tym założeniu opiera się koncepcja talentów i mocnych stron …
Diagnoza psychologiczna – czy odpowie na pytanie jaki jestem?
Jaki jestem tego nie wie nikt… jednak nie do końca, być może czasami chcemy zgodzić się z autorem starej piosenki i nie wiedzieć, ale jeśli jestem ciekawy/a tego jaka/i …
Rola psychologii w pracy trenera sportowego
Współczesny sport to nie tylko intensywne treningi fizyczne, ale też wsparcie psychologiczne. Dlatego obecnie ważną rolę w pracy trenera sportowego odgrywa psychologia sportu.
Rozwój osobisty to proces, który trwa latami. Polega na stałym dążeniu do doskonalenia siebie na poziomie zarówno swoich umiejętności, jak i jakości życia.