Sandra Kowalska

Kim jestem

Jestem psychologiem oraz interwentem kryzysowym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

W czym pomagam

W Ośrodku Dobrej Terapii prowadzę konsultacje psychologiczne oraz interwencję kryzysową. Przyjmuje osoby dorosłe. Specjalizuje się w pomocy osobom, które zmagają się m.in. z niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami w asertywności i stawianiu granic, problemami z regulacją emocji, nadmiernym stresem czy trudnościami w relacjach. Wspieram również osoby znajdujące się w różnych kryzysach życiowych m.in. kryzys doświadczania przemocy, żałoby, rozstania czy utraty zdrowia.

Doświadczenie zdobywałam w Fundacji Non Licet oraz Centrum Pomocy Dzieciom, gdzie pełniłam rolę osoby pierwszego kontaktu. Do moich zadań należało wspieranie osób zgłaszających się po pomoc, przeprowadzanie wywiadu wstępnego oraz udzielanie niezbędnych informacji o możliwościach otrzymania pomocy. Współprowadziłam również grupę socjoterapeutyczną dla dzieci w wieku 11-13 lat. Obecnie w Fundacji Non Licet prowadzę wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających przemocy domowej. Pracowałam również w Pracowni Psychologii i Seksualności prowadząc konsultacje psychologiczne.

Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Ukończyłam również szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach na poziomie podstawowym oraz roczny kurs interwencji kryzysowej w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w studiach podyplomowych na kierunku Seksuologia oraz w szkoleniu dotyczącym diagnozy ADHD.

W swojej pracy wykorzystuję narzędzia nurtu terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W pracy z pacjentem szczególnie ważne są dla mnie takie wartości jak: empatia, autentyczność oraz umiejętność tworzenia atmosfery bezpieczeństwa i zaufania.