Paula Laszkiewicz
Psycholog sportuPsychoterapeuta
Kim jestem
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia z certyfikacją Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W czym pomagam
W Ośrodku Dobrej Terapii prowadzę sesje indywidualne zarówno dla osób dorosłych jak i dla młodzieży, posiadam doświadczenie w pracy z obiema grupami. Prowadzę diagnozę osobowości (SCID V), konsultacje psychologiczne dla dorosłych oraz młodzieży i warsztaty. Specjalizuję się m.in. w leczeniu trudności związanych z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, trudnościami w relacjach (m.in. diagnoza osobowości SCID V), nerwicach i depresji. Pracuję również indywidualnie ze sportowcami oraz prowadzę warsztaty dla zorganizowanych grup m.in. z zakresu budowania pewności siebie, skutecznego radzenia sobie ze stresem, koncentracji uwagi, motywacji, prawidłowego wyznaczania celów, prawidłowej komunikacji, radzenia sobie z emocjami, relaksacji, wizualizacji oraz pracy z oddechem. Mam doświadczenie w pracy z trudnościami somatyzacyjnymi, skutkami chronicznego stresu, w swojej pracy wykorzystuję narzędzia pracy z ciałem.
Doświadczenie
Pracowałam w placówkach zdrowia psychicznego we Wrocławiu, m.in. w Mental Clinic. Pracowałam indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą oraz ich rodzinami. Działałam w Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, wspierając i udzielając potrzebnej pomocy podopiecznym w sferze zdrowia psychicznego, prowadząc oddziaływania dla grup zagrożonych samobójstwem, doświadczających depresji i wykluczenia zawodowego. Mam doświadczenie z obszaru edukacji m.in w placówkach edukacyjnych jako psycholog. W Ośrodku Dobrej Terapii pracuję z trudnościami w obszarze zdrowia psychicznego, szczególnie z trudnościami w obszarze relacji, nastroju, somatyzacji, skutków stresu. Ze względu na doświadczenie w pracy ze sportowcami specjalizuje się w pracy z długo utrzymującym się napięciem, również w ciele. W pracy z zawodnikami w sportach indywidualnych oraz grupowych prowadząc spotkania indywidualne, jak i również warsztaty dla różnych grup wiekowych. Pracuję w zakresie poprawy osiągnięć oraz ogólnego funkcjonowania sportowca. Doświadczenie zdobywałam w sportach walki (Sekcja Karate Shinkyokushin Kobierzyce), metodologię m.in treningu mentalnego wykorzystuję w pracy z każdą dziedziną sportu. Aktualnie prowadzę zawodników z poziomu mistrzostw krajowych, międzynarodowych oraz światowych (Tokio, Mistrzostwa Świata Open Shinkyokushin 2023).
W pracy
W swojej pracy wykorzystuję narzędzia nurtu psychologii poznawczo-behawioralnej. Korzystam z metod psychoterapii schematu. Pracuję zgodnie z założeniami i narzędziami 3 fali CBT (m.in ACT, DBT). Kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem psychologiem nie tylko z wykształcenia, ale i z pasji, a to czym kieruję się w pracy to otwartość i ciekawość poznania drugiego człowieka i jego historii. Uczestniczenie w procesie terapii i rozwoju klienta jest dla mnie bardzo odpowiedzialnym zadaniem i tym samym przywilejem, który skłania mnie do poszerzania i aktualizowania swojej wiedzy oraz umiejętności.
Wykształcenie
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Posiadam dyplom z psychologii sportu na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Obecnie jestem w procesie certyfikacji terapeutycznej w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Brałam udział w szkoleniach z zakresu zaburzeń lękowych, nastroju, osobowości, wsparcia w sytuacjach kryzysowych oraz w szerokim zakresie treningów mentalnych (m.in Instytut Edukacji i Innowacji). Wykorzystuj metody ACT i DBT. Posiadam szeroką wiedzę w łączeniu oddziaływań na umysł i ciało dla poprawy zdrowia psychicznego. Jestem wieloletnim uczestnikiem Kongresu Psychologii Sportu. Ukończyłam szkolenia z zakresu budowania odporności psychicznej (SPZP).
Godziny przyjęć
Poniedziałek
—
Wtorek
9.00-15.00
Środa
16.00 - 20.00
Czwartek
12.00 - 18.00
Piątek
15.00 - 21.00
Sobota
—
Niedziela
—