Michalina Reisenbucher-Sojka

PsychologPsychoterapeuta
Kim jestem
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym, certyfikowanego Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji grupowej oraz indywidualnej.
W czym pomagam
W Ośrodku Dobrej Terapii prowadzę sesje indywidualne, konsultacje psychologiczne, diagnozę osób dorosłych (m.in. SCID V). Specjalizuję się w pomocy z trudnościami związanymi z lękiem, obniżeniem nastroju, brakiem motywacji i wypaleniem. Pomagam w trudnościach w relacjach i wielu innych obszarach. Jeśli zwyczajnie czujesz, że coś przeszkadza Ci rozwinąć w pełni swoje możliwości, odkładasz wszystko na później, nie potrafisz się zorganizować, czujesz się przytłoczony obowiązkami, zmęczony i zestresowany, to razem poszukamy przyczyny i rozwiązania. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia związane z praca z rodzinami zapraszam również rodziców borykających się z wypaleniem rodzicielskim. Czującym, że rola rodzica może przerastać, odczuwających obniżony nastrój, napięcie i inne trudności.

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywałam w Centrum Terapii Nerwic w Mosznej pracując z osobami z różnymi trudnościami związanymi z codziennym funkcjonowaniem m.in. w relacjach, związanymi z obniżonym nastrojem, zaburzeniami osobowości. Doświadczenie w pracy indywidualnej z osobami dorosłymi łączę z doświadczeniami w pracy z rodzinami i dziećmi. Pracowałam jako psycholog w przedszkolu wspierając rodziców w procesie wychowawczym dzieci w normie rozwojowej jak również z zaburzeniami rozwojowymi. Cennym doświadczeniem był dla mnie czas spędzony na oddziale psychiatrii dziecięcej. W Ośrodku Dobrej Terapii pracuję z trudnościami w obszarze zdrowia psychicznego i psychoterapii. Moje doświadczenia z różnych obszarów pozwalają mi czerpać z różnych podejść do pomagania.

W pracy

W swojej pracy wykorzystuję narzędzia nurtu psychologii poznawczo- behawioralnej. Kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W procesie terapii staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń pełną zrozumienia i empatii, co poparte odpowiednio dobranymi narzędziami terapeutycznymi otwiera drogę do zmiany w kierunku lepszej jakości życia.

Wykształcenie

Ukończyłam jednolite studia magisterskie, kierunek psychologia na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jestem w procesie certyfikacji terapeutycznej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Ukończyłam również studia na kierunku: pedagogika z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim.

Godziny przyjęć

Poniedziałek
-
Wtorek
15:00-20:00
Środa
-
Czwartek
-
Piątek
-
Sobota
-
Niedziela
-