Klaudia Wolaszek

PsychologPsychoterapeuta
Kim jestem
Jestem psychologiem, psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia z certyfikacją Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W czym pomagam
W Ośrodku Dobrej Terapii prowadzę sesje indywidualne, konsultacje psychologiczne i diagnozę osób dorosłych oraz młodzieży. Specjalizuję się w leczeniu trudności związanych z nastrojem, zaburzeniach lękowych, neriwcach, depresji, zaburzeniach osobowości. Pomagam w trudościach z zakresu relacji, asertywnośći, radzenia sobie ze stresem. Mam doświadczenie w pracy z dorosłymi osobami z diagnozą ADHD/ADD.
Klaudia Wolaszek

Doświadczenie

Pracowałam jako psycholog na oddziałach dziennych psychiatrycznych m.in w Centrum Psychiatrii i Psychologii w Lubinie, prowadząc oddziaływania grupowe oraz sesje indywidualne. Doświadczenie zdobywałam pracując w Ośrodku Badawczo- Naukowo-Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie, gdzie byłam odpowiedzialna za diagnozę i przebieg leczenia pacjentów. Mam doświadczenie z obszaru edukacji, m.in jako psycholog w szkole podstawowej. Pracowałam także w Zakładzie Karnym w Wołowie. W praktyce zawodowej obcowałam z klientami z różnych grup zawodowych, wiekowych i o różnych doświadczeniach. Pracowałam z dziećmi, ludźmi z grup wykluczonych, osobami starszymi dotkniętymi chorobami neurodegeneracyjnymi, więźniami, osobami w dozorze kuratorskim, dorosłymi w kryzysie. Dzięki wielu placówkom mam szerokie doświadczenie w kontakcie z bardzo różnymi trudnościami psychicznymi i różnymi podejściami do oddziaływań na poprawę zdrowia psychicznego. Pozwala mi to w pracy z klientami Ośrodka Dobrej Terapii korzystać z szerokiego wachlarza metod pracy i ugruntowanej wiedzy.

Wykształcenie

Ukończyłam jednolite studia magisterskie, kierunek psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie jestem w procesie certyfikacji terapeutycznej w Centrum Poznawczo- Behawioralnym CBT EDU w Warszawie. Ukończyłam Studium Terapii Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Posiadam szeroką wiedzę w zakresie metod diagnozy zaburzeń psychicznych, prowadzenia interwencji kryzysowej oraz prowadzenia terapii dorosłych, dzieci i młodzieży.

W pracy

W swojej pracy wykorzystuję narzędzia nurtu psychologii poznawczo-behawioralnej. Korzystam z metod psychoterapii schematu. Pracuję zgodnie z założeniami i narzędziami 3 fali CBT (m.in ACT, DBT). Kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Psychologia jest moją największą życiową pasją. Współpracę z drugim człowiekiem w trudnych życiowych momentach uważam za przywilej i odpowiedzialność.

Godziny przyjęć

Poniedziałek
Wtorek
Środa
16:00 – 21:00
Czwartek
Piątek
9:00 – 15:00
Sobota
Niedziela